Karta regija koja je endemična za krvožilni virusni encefalitis

Studeni 2018

Video: My Friend Irma: Irma's Inheritance / Dinner Date / Manhattan Magazine (Studeni 2018).

Anonim

Popis regija i regija u kojima živi encefalitis krpelja.

Karta distribucije krpelja u Rusiji. Zeleno područje obilježeno je najsigurnijim područjima

Središnji savezni okrug

Imenovani predmetEndemična područja
Belgorodska regijane
Bryansk regijine
Regija Vladimirane
Voronezh regijine
Regija IvanovoOd 27 administrativnih područja, 3 su endemske: Zavolzhsky, Ivanovo, Kineshma četvrti
Oblast Kalugane
Regija KostromaCijelo područje regije
Regija Kurskne
Lipetsk regijine
Moskvu regijuOd 53 administrativnih područja, 2 su endemske: Dmitrovsky, Taldomsky četvrti
Regija Orelne
Ryazan regijine
Regija Smolenskne
Regije Tambovne
Regija TverOd 37 administrativnih područja, 12 su endemske: Vyshnevolotsky, Zapadno-Dvinsky, Kalininsky, Kashinsky, Konakovskiy, Krasnokholmsky, Likhoslavl, Maksatikhinsky, Nelidovsky, Oleninsky, Rameshkovsky, Torzhok distrikt
Tula regijene
Regija YaroslavlOd 23 upravna područja 18 su endemske: Bolsheselsky, Breitovsky, Gavrilov-Yamsky, Danilovsky, Lyubimsky, Myshkinsky, Nekouzsky, Nekrasovsky, Pervomaisky, Poshekhonsky, Rostov, Rybinsk, Tutaevsky, Uglich, Yaroslavl, Yaroslavl, Rybinsk,.Rostov
Moskvane

Sjeverno-zapadni savezni okrug

Regija ArkhangelskOd 25 administrativnih područja 18 su endemske: Velsky, Verkhnetoemsky, Vilegodsky, Vinogradovsky, Kargopolsky, Konoshsky, Kotlassky, Krasnoborsky, Lensky, Nyandomomsky, Onega, Plesetsky, Ustyansky, Kholmogorsky, Distrikta Shenkursky, Koryazhma, Kotlas, Mirny
Oblast VologdaSva 30 administrativnih područja regije
Regiji KaliningradSva 22 administrativna područja u regiji
Republika KareliaOd 18 upravnih područja, 11 su endemske: Kondopoga, Lahdenpohsky, Medvezhiegorsk, Olonets, Pitkyaranta, Prionezhsky, Pryazhinsky, Pudozhsky, Suoyarvsky četvrti, Petrozavodsk i okolica, Sortavala i okolica
Republika KomiOd 20 administrativnih područja 7 su endemične: Syktyvdinskiy, Sysolsky, Ust-Vymsky, Ust-Kulomsky, Koygorodsky, Priluzsky okrug, Syktyvkar
Regija LenjingradaSva 17 administrativnih područja regije
Murmansk regijine
Autonomno područje Nenetsne
Regija NovgorodSva 24 administrativna područja u regiji
Pskova regijeSva 26 administrativnih područja regije
St. PetersburgOd 18 administrativnih područja, 6 su endemske: Kolpinsky, Krasnoselsky, Kurortny, Primorsky, Petrodvorets, Pushkinsky četvrti

Južna i Sjeverno-kavkaska Savezna okruga

Republika Adigejane
Regija Astrakhanne
Regija Volgogradne
Republika Dagestanne
Republika Ingushetijane
Republika Kabardino-Balkariane
Republika Kalmykiane
Karachay-Cherkess Republikane
Krasnodarski teritorijne
Rostovska regijane
Republika Sjeverna Osetija-Alanijane
Stavropol Teritorijne
Čečenska Republikane

Privolzhsky Federal District

Kirov regijiSva 40 administrativnih područja regije
Nizhny Novgorod regijiOd 50 administrativnih područja 31 su endemske: Ardatov, Arzamas, Balakhna, Bogorodsky, Borsky, Varnavinsky, Vachsky, Vetluzhsky, Vorotynsky, Voskresensky, Gorodetsky, Diveevsky, D. Konstantinovsky, Koverninsky, Krasnobakovsky, Kstovsky, Kulebaki, Navashinsky, Pavlovsky, Pochinkovsky, Semenovsky, Sosnovsky, Tonkinsky, Tonshaevsky, Urensky, Chkalovsky, Sharangsky, Shatkovsky, Shakhunsky četvrti, Dzerzhinsk,
Nižnji Novgorod
OrenburgOd 47 administrativnih područja, 7 su endemske: Abdulinskiy, Buguruslan, Orenburg, Ponomarevsky, Sakmarskiy, Severny, Sharlyk okruzi
Regija Penzane
Regija PermSva 46 administrativnih područja
Republika BashkortostanOd 68 upravnih područja 42 su endemske: Abzelilovsky, Alcheyevsky, Askinsky, Bakalinsky, Belebeyevsky, Belokotaysky, Beloretsk, Birsk, Blagoveshchensky, Boozdyak, Buraevsky, Burzyan, Gafur, Davlekanovsk, Duvan, Ermikeyevski, Zilair, Iglinsky, Ishimbay, Kaltasinsky, Kiginsky, Krasnokamsky, Kugarchinsky, Kuyurgazinsky, Meleuzovsky, Mechtlinsky, Mishkinsky, Miyakinsky, Nurimanovsky, Salavatsky, Sterlibashevsky, Sterlitamaksky, Tatyshlinsky, Tuimazinsky, Uchalinsky,
Ufa, Fedorovsky, Chekmagushevsky, Chishminsky, Sharansky, Yanaulsky područja
Republika Mari ElOd 17 upravnih područja, 9 su endemske: Volzhsky, Zvenigovsky, Kilemar, Mari-Turek, Medvedev, Morkinsky, Novotoryalsky, Sernursky okrug, Yoshkar-Ola
Republika Mordoviane
Republika TatarstanOd 45 administrativnih područja 26 su endemske: Agryz, Aznakayevski, Aksubaevski, Aktankshski, Alkeyevski, Alekseevski, Almetyevski, Bavlinsky, Bugulminski, Elabuga, Zainsky, Leninogorsk, Mendeleevski, Menzelinski, Muslyumovski, Nizhnekamski, Novoshešminski, Nurlatski, Sabinski, Spaski, Tyulyachinsky, Chistopol, Cheremshansky, Yutazinsky četvrti, grad Naberezhnye Chelny
Regija Samara

Od 35 upravnih područja 26 su endemske: Bezenchuk, Bogatovsky, Bolshe-Glushchitsky, Borsky, Volzhsky, Elkhovsky, Kamyshlinsky, Kinelsky, Kinel-Cherkassky, Klyavlinsky, Koshkinsky, Krasnoarmeysky, Krasnoyarsk, Pokhvistnevsky, Volga, Sergievsky, Stavropol, Vershinsky, Shetalinsky, Shigonsky četvrti, Samara, Zhigulevsk, Syzran, Togliatti, Novokuibyshevsk
Regija Saratovne
Udmurt RepublicSve 30 administrativne teritorije republike
Regija UlyanovskOd 24 administrativna područja, pet je endema: Melekessky, Mainz, Staro-Meinsky, Sengilevsky, Ulyanovsk okrug
Chuvash Republicne

Federalni Distrikt Urala

Kurgan regijiOd 26 administrativnih područja, 19 su endemske: Belozersky, Vargashinsky, Dalmatovsky, Kargapolsky, Kataisk, Ketovsky, Kurtamyshsky, Lebyazhievsky, Makushinsky, Mishkinsky, Mokrousovsky, Ochotoozersky, Shadrinsky, Shatrovsky, Shumikhinsky, Shchuchansky, Yurghamyshsky okrug, Kurgan, Shadrinsk
Regija SverdlovskSva 93 administrativna područja u regiji
Regija TyumenSva 23 administrativna područja u regiji
Autonomno područje Khanty-Mansi - YugraOd 22 administrativna područja 19 su endemske: Nefteyugansk, Oktyabrsky, Khanty-Mansiysk, Surgut, Kondinsky, Nizhnevartovsk, sovjetske regije, Khanty-Mansiysk, Urai, Surgut, Nefteyugansk, Nizhnevartovsk, g. Megion, grad Nagan, grad Kogalym, grad Langepas, grad Pokachi, grad Pyt-Yakh, jugorski grad
Chelyabinsk regijiSva 38 administrativnih područja regije
Autonomni distrikt Yamalo-Nenetsne

Sibirski savezni okrug

Republika AltajSva 11 administrativnih područja
Altaj TeritorijOd 65 administrativnih područja, 56 su endemske: Aleysky, Altai, Biysk, Baevsky, Bystroistoksky, Volchikhinsky, Yegoryevsky, Yeltsovsky, Zavyalovsky, Zmeinogorsky, Zarinsky, Zonal, Zalesovsky, Kalman, Kamensky, Kurinsk, Kytmanovsky, Kosichinsky, Krasnoschchevski, Krasnogorsky, Loktevsky, Mamontovsky, njemački, Pankrushinikhinsky, Pospelikhinsky, Pavlovsky, Pervomaisky, Petropavlovsk, Rebrikhinsky, Rubtsovsky, Romanovsky, Smolensk, Solononshensky, Sovetsky, Solton, Talmen, Togolsky, Topchikhinsky, Troitsky, Tretyakovsky, Tyumenevsky, Ust-Pristansky, Ust-Kalmansky, Uglovsky, Khabarsky, Tselinniy, Charyshsky, Shipunovsky, Shelabolikhinsky okrug, Barnaul, Belokurikha, Biysk,
Zarinsk, Novoaltaisk, Rubtsovsk
Republika BurijaOd 22 administrativna područja 18 su endemske: Barguzinsky, Bichursky, Dzhidinsky, Zaigraevsky, Zakamensky, Ivolginsky, Kabansky, Kurumkansky, Kyakhta, Mukhorshibirsky, Muya, Okinsky, Pribaikalsky, North Baikal, Selenginsky, Tarbagat, Tunkinsky okrug, Ude
Regija IrkutskOd 36 administrativnih područja 30 su endemske: Angarsk, Bratsky, Balagansky, Zhigalovsky, Zalarinsky, Ziminsky, Irkutsk, Kazachinsky, Kachugsky, Kuitun, Nizhneudinsky, Olkhon, Slyudyansky, Taishet, Tulun, Ust-Ilim, Ust-Udinsky, Usolsky, Cheremkhovski, Chunsky, Shelekhovsky četvrti, Angarsk, Bratsk, Irkutsk, Sayansk, Alarsky, Bayandayevsky, Bokhansky, Nukut, Osinsky, Ehirit-Bulagatsky četvrti.
Regija KemerovoSva 38 administrativnih područja regije
Krasnoyarsk teritorijOd 61 administrativne teritorije, 57 su endemične: Aban, Achinsk, Balakhtin, Berezovski, Birilyussky, Bogotolsky, Boguchansky, Bolshortrintsky, Bolsheuluysky, Dzerzhinsky, Yenisei, Emelianovsky, Ermakovsky, Idrinsky, Ilansky, Irbeisky, Kazachinsky, Kansk, Karatuzsky, Krasnoturansky, Kuraginsky, Mansky, Minusinsk, Motyginsky, Nazarovsky, Nizhneigashsky, Novoselovsky, Rybinsk, Partizansky, Pirovsky, Sayansky, Suhobuzimsky, Taseevsky, Turukhansk, Tyukhtetsky, Uzhursky, Uyursk Shyrypovo, Shushensky četvrti, Achinsk, Bogotol, Borodino, Divnogorsk, Yeniseisk, Kansk, Krasnoyarsk, Lesosibirsk, Minusinsk, Nazarovo, Sosnovoborsk, Sharypovo, Kedrovy, Zelenogorsk, Zheleznogorsk, Solnechny
Novosibirsku regijuOd 33 administrativne teritorije, 22 su endemske: Barabinsky, Bolotninsky, Vengerovsky, Iskitimsky, Kargatsky, Kolyvansky, Kochenevsky, Krasnozersky, Kyshtovsky, Maslyaninsky, Moshkovsky, Novosibirsk, Ordynsky, Severny, Suzunsky, Toguchinsky, Ust-Tarsky, Cherepanovsky, Chulymsky okrug Berdsk, Novosibirsk,
ob
Regija OmskOd 32 upravna područja, 16 su endemske: Bolsherechensky, Bolsheukovsky, Gorki, Znamensky, Kolosovsky, Krutinsky, Muromtsevsky, Nizhneomsky, Omsk, Sargatsky, Sedelnikovsky, Tarsky, Tevrizsky, Tyukalinsky, Ust-Ishimsky četvrti, Omsk
Regija TomskSva 20 administrativnih područja regije
Republika TuvaOd 18 upravnih područja 13 su endemske: Kaa-Khem, Kyzyl, Pi-Khem, Sut-Khol, Tandin, Tes-Khem, Todzhin, Ulug-Khem, Cha-Khol, Chedi-Khol, Teri-Khol, Dzun-Khemchik, Kyzyl gradu
Republika KhakassiaOd 13 administrativnih područja 10 su endemske: Askiz, Beisk, Bograd, Tashtyp, Ust-Abakan, Shirin, Ordzhonikidzevsky okrug, grad Abaza, Sayanogorsk i okolica, Sorsk
Zabaikalsky Krai

Od 32 administrativne teritorije, 24 su endemske: Akshinsky, Aleksandrovo-Zavodsky, Baleysky, Borzinsky, Gazimuro-Zavodsky, Kalgan, Karymsky, Krasnochikoysky, Mogochinsky, Nerchinsk, Olovyanninsky, Petrovsk-Zabaikalsky, Sretensky, Tungokochensky, Uletovskiy, Khiloksky, Chernyshevsky, Shelopuginsky, Shilkinsky, Aginsky, Dulgurginsky, Mogotui, Chita

Far Eastern Federal Distrikta

Regija Amur

Od 28 administrativnih područja, 16 su endemične: Arkharinsky, Bureysky, Zeysky, Magdagachinsky, Mazanovski, Romny, Svobodnensky, Selemdzhinsky, Skovorodinsky, Tyndinsky, Shimanovsky četvrti, Zeya, Svobodny, Tynda, Szymanovsk, ZATO n. uglegorsk
Židovska autonomna regijaSva 6 administrativnih područja regije

Kamchatka Krai

ne

Regija Magadan

ne

Primorski teritorij

Sva 32 administrativna područja u regiji

Republika Sakha (Jakutia)

ne

Sakhalin Oblast

Od 19 administrativnih područja, 15 su endemične: Anivsky, Dolinsky, Korsakovsky, Kurilsky, Makarov, Nevelsky, Nogliki, Poronaisk, Smirnykhovsky, Tomarinsky, Tymovsky, Uglegorsk, Kholmsky četvrti, Alexandrovsk-Sakhalinsky, Yuzhno-Sakhalinsk

Khabarovsk Teritorij

Od 19 administrativnih područja, 16 su endemične: Amur, Bikin, Vanino, Verkhnebureinsky, Vyazemsky, njih. Lazo, njih. P. Osipenko, Komsomolsky, Nanaisk, Nikolaev, Sovgavansky, Solnechny, Ulch, Khabarovsk, Khabarovsk,
Komsomolsk na Amuru

Autonomni okrug Chukotka

ne